• natural wood

Gumidecki terrassilaudade paigaldamise ja kasutamise juhend

ÜLDINE INFORMATSIOON

GUMIDECKi terrassilauad on valmis lihtsaks, kiireks ja probleemideta paigaldamiseks ilma spetsiaalsete lisatööriistade kasutamiseta. Gumidecki terrassilauad on valmistatud vastupidavast termotöödeldud saarepuidust. Terrassilaudu õlitatakse masinaga valitud spetsiaalsete õlide abil, lisades UV-filtreid ja värvipigmente, mis kaitsevad laudu intensiivse päikesevalguse ja järskude temperatuurimuutuste eest.

Kuumtöötlusega lihtsa pistiksüsteemiga saarepuidust terrassilauad, mis võimaldavad hõlpsat monteerimist ja lahtivõtmist ning mitmesuguste kinnitusmustrite loomist. Laudu saab kasutada igal aastaajal. Ühenduspistik on libisemiskindel, astumisel stabiilne ja väga hea koormustaluvusega.

Kasutusala: Terrass, rõdu, aed, talveaed, saun, interjöör

Terrassilauad

Suured terrassid, lodžad või rõdud, trepikodadega terrassid, ebaregulaarse kujuga (kaldus või kaarjad) terrassid ja rõdud ning muud ebakorrapärase kujuga terrassid, mida kalkulaatorisse ei saa lisada. Selliste terrasside, lodžade või rõdude jaoks enne ostmist on igal juhul vaja ühendust võtta meie müügiosakonnaga.

GUMI Puitkate on puhta looduse võlu! Looduslikest materjalidest GUMI terrassid on ilusad ja vastupidavad ilmastikutingimustele.

Termosaarest põrandakate on kiire ja lihtne viis terrassi või rõdu ruumi elavdamiseks. GUMI puitkate on lihtne viis rõdu või terrassi kujundamiseks. Paigaldamine on lihtne, ühendage kummipistikutega üksikud terrassilauad loomaks erinevaid mustreid.

Puitpõrand on kuumtöödeldud ja terrassilauad sobivad kasutamiseks ka ärirajatistes, randades, restoraniterrassidel või hotellides. Põrandat saab lõigata nii, et see sobiks piirdevarraste, treppide, postide jms ümber. See kestab nõudlikes tingimustes väga kaua ka ilma erilise hoolduseta. Termosaar on üks vastupidavamaid materjale.

PUITPÕRANDA PAIGALDAMINE SAMMHAAVAL

1. SAMM
Enne puidust terrassi rajamise alustamist lugege seda teavet ja valmistage ette:

  • teie rõdu / terrassi põranda paigutuse trükitud pdf-fail, mis sisaldab terrassi plaani, üksikuid laudpakette ja laudade mustri paigutust
  • kaitsekindad
  • nuga või muu terav lõikeriist liigsete kummist pistikute lõikamiseks
2. SAMM
Valmistage ette pind, millele plaadid pannakse. Puitlaudade kahjustuste vältimiseks eemaldage rõdul, terrassil, veekindlusel või lodžal kõik lahtised mustused, tolm ja praht. Lisaks tuleb eemaldada kõik krohvijäljed ja ehitustööd.
3. SAMM
Tutvuge oma terrassi prinditud paigutusega ja hakake seejärel puitlaudu ladustama ja ühendama järk-järgult seinast / sissepääsust rõdu, terrassi, lodža välisservadeni. Plaate tuleks ühendada ainult GUMI-pistikute abil. Puitterrassi paigaldamise hõlbustamiseks keerake mõni laud tagurpidi (olge ettevaatlik, et mitte kahjustada laudade pinda, ühendage need mustri järgi pistikuga ja seejärel ülejäänud ülejäänud plaatidega. Kui teil on osade ühendamisel probleeme, veenduge, et GUMIdecki pistikud oleksid õigesti paigutatud. Kõik elemendid peaksid olema ideaalselt kohandatud. Kui te ei kasuta külgpaneelilaudu, võite täita laudade augud terrassi kontuuri kogu perimeetri ulatuses pistiku väljalõigatud poolega.
4. SAMM
Pärast kõigi laudade paigaldamist on teie uus põrand kasutamiseks valmis. Vajadusel kõndige terrassil ringi, nii et kõik lauad sobivad korralikult ja on ühendatud pistikuga, kui lauad paigaldamise ajal määrduvad, saate põranda puhastada.

KOOSTAMINE - TÄIENDAV TEAVE

Me ei soovita Gumi süsteemi püsivalt terrassi pinnale kinnitada. Gumi kujundati kui "ujuv terassisüsteem". Ärge mingil juhul lööge laudu raudhaamri või muude kõvade esemetega, sest see võib puitlauadele püsivaid kahjustusi tekitada.

Terrassi kasutamine
Terrassi laudadega otseses kokkupuutes olevate metallesemete pikaajaline kasutamine ei ole soovitatav, kuna metall võib laudadele jälgi jätta. On vaja tagada terrassilaudade isolatsioon taimestikust. Taimede vahetu kokkupuude GUMI teki puitlaudisega viib puidu kiirendatud biolagunemiseni. Eriti oluline on kaitsta oma terrassi Gumi puitlaudiste vahelise taimkatte vohamise eest. Kui on vaja pinda katta (nt renoveerimine ja värvimine), on kõige parem kasutada vaipa või pappi. Terrassi pikaajaline katmine mitteläbilaskva materjaliga võib põhjustada tugevaid ja püsivaid värvierinevusi teie rõdul asuva terrassi kaetud ja katmata osa vahel, hüdroisolatsiooniga terrassil. Talvehooajal ärge katke terrassi ühegi materjaliga.

TERASSI PUHASTAMINE

GUMI terrassi pinda saab pesta pehme harja ja veega. Võimalik on kasutada õlitatud puit- terrasside jaoks mõeldud pehmeid keemilisi puhastusvahendeid. Terrassi pinnalt mustuse - näiteks liiva, lehtede ja okaste - eemaldamiseks kasutage pehmet harja. Samuti on vaja terrassilt eemaldada kogunenud liiv, lehed, nõelad, mis takistavad vihmavee vaba voolu. Talvel tuleb lumi eemaldada - ettevaatlikult, et vältida laudade pinna kahjustamist. Soovitame vältida metalli, alumiiniumkühvlitekasutamist ja soovitavalt kasutada lume eemaldamiseks harja. Ärge kasutage lume eemaldamiseks üldse soola ega muid kemikaale, kuna see võib puitlaudu kahjustada.

Põranda saate hõlpsalt lahti võtta ja eemaldada, kui soovite selle alust pinda puhastada.

HOOLDUS

Püüdke hoida terrass puhas ja kuiv. Hoiduge kohtadest, kus õlimata lauad võivad kahjustuda või kriimustuda. Need on signaalid, et terrassi pinda peaks varsti kaitsma uue õlikihiga. Hoolduse sagedus sõltub terrassi asukohast, kulumisastmest ning päikese ja vihma kätte sattumisest. GUMI terrassi kvaliteet, välimus ja vastupidavus sõltuvad peamiselt selle nõuetekohasest ja regulaarsest hooldusest. Hoolduse sagedus (vajalik garantiiajal). Terrassi hooldamine peaks toimuma sõltuvalt puitlaudiste pinnakihi kulumisastmest. Kaitsva õlikihi tükkide ja defektide korral on kõigepealt vaja läbi viia nn TUGEVDAMINE, kasutades puidust terrasside tugevdamiseks üldiselt kättesaadavaid kemikaale (vastavalt tootja juhistele) ja seejärel uue kaitsekihi pealekandmist. õli pintsli, rulli või lapiga. Vigastamata õlikihi taastamiseks peaksite kõigepealt terrassit pesema ainult veega ja pehme harjaga ning pärast selle täielikku kuivamist kandke uus õlikiht, järgides alati hoolduse / hoolduse tootja juhiseid.

Korrapäraselt, umbes kord aastas õlitades saate põrandat hõlpsalt kaitsta kulumise eest.

ÕLI PUIDU HOOLDAMISEKS

Regulaarseks hoolduseks on soovitatav kasutada värvipigmenti sisaldavaid hajutatud puiduõlisid. Värvipigmendiga õli ühtlustab terrassi pinna värvi ja tänu sellele, et see on takistuseks UV-kiirgusele, pikendab see oluliselt loodusliku puidust terrasside patineerimise (hallitamise) protsessi.

SÄILITAMINE

Võimaluse korral tuleks puitplaate ja -ühendusi hoida jahedas ja kuivas ruumis. Õues hoiustamisel peaksid lauad olema kaetud veekindla kattega, et kaitsta neid nt. lume eest. Õhk peab olema vabalt ringluses, et vältida niiskuse või hallituse teket ning päikesevalguse sattumist värvimuutusesse.

ALUSPIND - NÕUDED PINNALE

Aluspind peaks olema kaldega tasane, nii et sellele ei jääks veepiiskasid ja oleks tagatud vihmavee äravool (standard 1-2 cm / m). GUMI terrass on "ujuv" terrass, mis kohandab ja kopeerib teie maapinna ebatasasusi. Rahuldava lõpptulemuse saavutamiseks on vaja eemaldada ebatasasused põrandal, nagu nt. (kuivad krohvijäägid, betoonitükid jne). Aluspind peaks olema stabiilne, õige kõvadusega, st see ei paindu rõhu all. GUMI terrassi saab standardina paigaldada järgmist tüüpi aluspindadele: betoonist äravoolutorud, betoon, plaadid / sillutis / terrakota, värvilistest betoonist sillutis, puit, lehtmetall, raud, EPDM hüdroisolatsioon ja muud.

Terrassi mõõtmetaluvus

GUMI terrassi tegelik suurus võib kalkulaatoris pakutud terrassi suurusest veidi erineda. Iga projekti dimensiooni jaoks on lubatud kõrvalekalded +/- 1 cm.

SUURED PINNAD

Terrassid on jagatud suurteks ja standardseteks terrassideks. Eeldatakse, et suur lai terrass on ala, kus üle laudade mõõdetud laius on suurem kui 2,5 m (mööda laudu mõõdetud terrassi pikkus pole asjakohane - see võib olla ükskõik milline). Veebisaidil olev kalkulaator kontrollib automaatselt kõiki seadistatud terrasse ja kuvab nende lõpliku arvutuse. Lisaks on kalkulaatori loodud PDF-failis teave selle kohta, kas terrass on suur. Suurte terrasside ja treppidega terrasside puhul on garantiikaardi täitmiseks vaja enne ostmist pöörduda turustaja müügiosakonna poole.

SUURED PINNAD

Suurte terrasside projekteerimisel ja seejärel paigaldamisel ärge unustage terrassi küljele jätta sobivad paisumisvuugid, soovitused paisumisvuukide suuruse kohta leiate garantiikaardilt. "Telliste" ja "ridade" mustri kasutamisel kasutatakse paisumisvuuke ainult "terrassi laiuse jaoks", samas kui seinad (piirdesambad, ...) on paralleelsed laudade paigutamise suunaga. Need peavad olema vähemalt 1,5% terrassi laiusest. "Terrassi pikkuse" jaoks pole paisumisvuugid vajalikud. "Ruudukujulise" mustri kasutamisel tuleb paisumisvuugid jätta terrassi mõlemale küljele ja vähemalt 1,5% terrassi suurusest.